Posiadamy w stałej sprzedaży wszystkie standardowe, dostępne na rynku karty elektroniczne. Karty rzadziej używane sprowadzane są na indywidualne zamówienie klienta. Dodatkowo nasi technicy są w stanie napisać oprogramowanie do karty wg indywidualnych potrzeb.
W swojej stałej ofercie posiadamy karty:
- ISO 125 kHz, Unique,
- HID ProxCard II,
- Mifare 13,56 MHz,
- HID iClass 13,56 MHz,
- HID iClass Clamshell 13,56 MHz,
- stykowe,
- dualne z interfejsem zbliżeniowym Mifare i stykowym chipem pamięciowym SLE,
- hybrydowe.
Karty wykonane są z wysokiej jakości materiału PCV, który pozwala na nadruk wszelkiego rodzaju dodatkowych informacji takich jak zdjęcia, dane personalne oraz numery i kody. Dodatkowo karty mogą wówczas pełnić funkcję na przykład funkcję identyfikatora. Więcej…
Karty zbliżeniowe
Karty elektroniczne zbliżeniowe (zwane też kartami bezstykowymi), posiada interfejs zbliżeniowy będący nośnikiem informacji, który umożliwia komunikację karty z czytnikiem bez potrzeby bezpośredniego kontaktu. Komunikacja z czytnikiem następuje przez zbliżenie karty na odległość od kilku do kilkudziesięciu centymetrów od czytnika (w zależności od rodzaju czytnika i protokołu komunikacji).
Karta zbliżeniowa UNIQUE 125kHz
Karty zbliżeniowe Unigue to najpopularniejsze karty jeśli chodzi technologię zbliżeniową. Są to bezstykowe karty które wykorzystują częstotliwość 125 kHz.
Zastosowanie kart zbliżeniowych ISO: systemy kontroli dostępu do pomieszczeń, parkingów, systemy kontroli czasu pracy pracowników, systemy ewidencyjne (np. magazynowe).
Podstawowe parametry techniczne:
- częstotliwość pracy: 125 kHz
- pamięć całkowita: 64 bitowy unikalny numer identyfikacyjny
- powierzchnia Graphic Quality umożliwiająca drukowanie danych na obydwu stronach karty
Karty zbliżeniowe HID
ProxCard
Oferujemy wszystkie karty zbliżeniowe HID Prox z oferty HID Global. W związku z tym, że jesteśmy oficjalnym dystrybutorem HID mamy możliwość zaprogramowania kart zbliżeniowych Prox z dowolnym numerem (dla systemu otwartego) lub z numerem unikalnym tylko dla danego Klienta. Dodatkowo numer unikalny można zastrzec w systemie HID, co daje pewność, że nikt nie będzie miał dostępu do tego numeru i go nie powieli.
Zastosowanie kart zbliżeniowych HID ProxCard: systemy kontroli dostępu do pomieszczeń, parkingów, systemy kontroli czasu pracy pracowników, systemy ewidencyjne (np. magazynowe).
Podstawowe parametry techniczne:
- pamięć: 85 bitów
- częstotliwość pracy: 125 kHz
- unikalny numer identyfikacyjny
- powierzchnia Graphic Quality umożliwiająca drukowanie danych na obydwu stronach karty
HID iClass / HID iClass Clamshell
Grupa inteligentnych kart zbliżeniowych iCLASS® została zaprojektowana aby uczynić kontrolę dostępu jeszcze bardziej bezpieczną. Wysokie bezpieczeństwo osiągnięto dzięki wzajemnemu uwierzytelnianiu między kartą a czytnikiem, szyfrowanej transmisji danych oraz 64 bitowej dywersyfikacji kluczy dla odczytu/zapisu informacji pomiędzy kartą a czytnikiem. Dzięki temu znalazły szerokie zastosowanie w systemach kontroli dostępu, rejestracji czasu pracy oraz w rozwiązaniach opartych na biometrycznej identyfikacji.
Zastosowanie kart zbliżeniowych HID iClass: systemy kontroli dostępu do pomieszczeń, parkingów, systemy kontroli czasu pracy pracowników, bilety w transporcie publicznym, systemy multiaplikacyjne
Podstawowe parametry techniczne:
- do odczytu i zapisu
- różne rozmiary pamięci
- pamięć podzielona na sektory, dostęp do sektorów zabezpieczony 64 bitowym kluczem (zarówno zapis jak i odczyt)
- kodowanie danych zapisanych na karcie
- częstotliwość pracy: 13,56 MHz
- pamięć: 2kB (256 bajtów), 16kB lub 32kB
- unikalny numer identyfikacyjny (CSN)
- powierzchnia Graphic Quality umożliwiająca drukowanie danych na obydwu stronach karty
Karty zbliżeniowe MIFARE
Zastosowanie kart zbliżeniowych MIFARE: systemy kontroli dostępu do pomieszczeń, parkingów, systemy kontroli czasu pracy pracowników, bilety w transporcie publicznym, systemy multiaplikacyjne.
Podstawowe parametry techniczne:
- do odczytu i zapisu
- różne rozmiary pamięci
- pamięć podzielona na sektory, dostęp do sektorów zabezpieczony kluczem
- kodowanie danych zapisanych na karcie
- częstotliwość pracy: 13,56 MHz
- pamięć: 1k lub 4k
- unikalny numer identyfikacyjny
- powierzchnia Graphic Quality umożliwiająca drukowanie danych na obydwu stronach karty
Karty stykowe
Karta stykowa (Smart Card) jest uniwersalnym nośnikiem informacji w postaci karty plastikowej. Zawiera jeden lub więcej układów scalonych, pamięć, oraz mini-aplikacje (aplety) określające funkcjonalność karty.
Zakres stosowania kart elektronicznych stykowych jest ogromny i z każdą chwilą się zwiększa, w miarę wprowadzania na rynek kolejnych rozwiązań. Na przykład logowanie do komputerów czy dostęp do aplikacji.
Główny podział kart stykowych:
- elektroniczne karty pamięciowe posiadające pamięć EEPROM (zazwyczaj od 256B do 512 KB)
- karty procesorowe posiadające mikroprocesor, pamięć RAM, ROM, EEPROM i własny system operacyjny.
Zalety kart stykowych:
- skuteczna ochrona danych dane przechowywane na karcie są chronione, dostęp do nich oraz ich modyfikacja jest możliwa dopiero po uwierzytelnieniu. Proces żądający danych dla jednej z aplikacji na karcie nie może uzyskać dostępu do obszaru danych zarezerwowanego dla innej aplikacji.
- multifunkcjonalność – karta może być wykorzystywana do wielu zastosowań jednocześnie np: logowanie do komputera i szyfrowanie plików, podpis elektroniczny, legitymacja studencka, karta pacjenta, mikropłatności, inne
- duża pojemność – karty oferowane są z rożnymi rozmiarami pamięci, jednak nawet te z małą pamięcią umożliwiają zapisanie na karcie niewspółmiernie więcej danych, niż karty zbliżeniowe czy karty magnetyczne
Podstawowa oferta dotycząca kart stykowych:
- hybrydowe karty CSA
- dualne karty Oberthur ID-One Cosmo
- karty HID Crescendo
- inne – w przypadku, kiedy wymagania klienta wykraczają poza funkcjonalność oferowaną przez karty jak wyżej, przygotowujemy indywidualną ofertę dla klienta
Karty elektroniczne dualne
Karty elektroniczne z dwoma interfejsami do obsługi tego samego chipa, (np. karta z interfejsem stykowym oraz zbliżeniowym)
Dwa różnorakie interfejsy komunikują się z tym samym chipem. W związku z tym umożliwia to stosowanie tej samej karty w systemach w których zastosowane są różne czytniki kart. Innymi słowy korzystając z jednego czytnika (np. zbliżeniowego), jak i innego czytnika (np. stykowego), możliwy jest dostęp do tych samych danych na karcie.
Karty elektroniczne hybrydowe
Karty elektroniczne z co najmniej dwoma chipami, z czego co najmniej jeden z nich jest zbliżeniowy, (np. karta z modułem zbliżeniowym Mifare i stykowym chipem pamięciowym SLE). Karta posiada dwa kompletnie niezależne układy interface-procesor, korzystanie z jednego z nich nie ma jakiegokolwiek wpływu na inny.
Podsumowując taką kartę można porównać do dwóch kart we wspólnej, plastikowej obudowie.