Niszczenie taśm i kart plastikowych z danymi

Niszczenie taśm i kart plastikowych zużytych podczas produkcji identyfikatorów lub kart dostępu jest elementem procedury zarządzania danymi osobowymi. Ustawa o ochronie danych osobowych nakłada na każdą firmę obowiązek bezpiecznego przechowywania danych personalnych.niszczenie taśm

Nie każdy ma świadomość, że dane nanoszone wskutek procesu personalizacji karty (nadruku karty) pozostają widoczne na zużytych taśmach. Podlegają one ustawie o ochronie danych osobowych. Podczas drukowania karty plastikowej, na barwnym panelu taśmy do drukarki termosublimacyjnej (lub retransferowej) pozostają widoczne wszystkie informacje o osobie dla której drukowany jest identyfikator bądź legitymacja:

  • negatyw zdjęcia
  • imię i nazwisko
  • adres
  • nazwa firmy
  • różne numery
  • kody kreskowe
  • i inne dane wrażliwe

Zwykle zużyte taśmy i karty przechowuje się dopóki nie zbierze się ich zbyt duża ilość. Z tego powodu pojawia się problem jak się ich pozbyć w bezpieczny sposób.

niszczenie taśm

Przyjmujemy do niszczenia zużyte taśmy z drukarek do kart plastikowych oraz same karty plastikowe. Uruchomiliśmy stanowisko do niszczenia (rozdrabniania) taśm do drukarek i kart. Taśmy, folie retransferowe, folie folograficzne i karty niszczone są w specjalizowanym urządzeniu. Później rozdrobniony do kilku milimetrów materiał pochodzący ze zniszczonych taśm, kart i folii przekazujemy firmie zajmującej się recyklingiem tworzyw sztucznych.

Zainteresowanym usługą niszczenia taśm lub kart plastikowych, możemy przedstawić ofertę na odbiór i niszczenie każdego rodzaju kart plastikowych, taśm i folii do drukarek.

Procedura niszczenia taśm drukarkowych stosowana w Control System FMN jest zgodna z normą DIN 66399 (dawniej DIN 32757) na poziomie bezpieczeństwa P5 dla materiałów zawierających informacje tajne. Zgodnie z normą szerokość ścinka taśmy nie może przekraczać 2 mm, a powierzchnia ścinka 30 mm2. Dodatkowo procedura obejmuje wszelkie czynności od odbioru folii od klienta do przekazania ścinków zniszczonych materiałów firmie zajmującej się utylizacją odpadów.

Po wykonaniu usługi wydawany jest protokół zniszczenia taśm lub kart plastikowych, który jest dowodem prawidłowego zarządzania danymi osobowymi w firmie.